Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina

Marta Malé-Alemany

Associate lector Digital Production

Marta Malé-Alemany, associate lector Digital Production

Marta Malé-Alemany is associate lector Digital Production binnen het lectoraat Circulair Ontwerpen en Ondernemen van de Hogeschool van Amsterdam. Daarnaast is ze hoofd van het Robotlab.

Contact

Lees meer over de onderzoekslijn Digital Production
Bezoek de pagina van het Robotlab

Over Marta Malé-Alemany

Marta Malé-Alemany is associate lector Digital Production en hoofd van het Robotlab bij de Hogeschool van Amsterdam. Ze begeleidt de toepassing van digitale productietechnieken in onderzoek en onderwijs, om oplossingen te vinden die bijdragen aan de circulaire economie. Ze is gespecialiseerd in de relatie en integratie tussen design en digitale productietechnologieën.

In haar werk combineert ze onderzoek en experimenten met materialen, de ontwikkeling van op maat gemaakte software en/of hardware voor fabricage, en het gebruik van digitale productieprocessen uit de industrie. Ze richt zich op innovatie in industrieel design en bouw door nieuwe materiaaloplossingen en bouwprocessen te ontwikkelen, met als doel de creatieve mogelijkheden te vergroten en in te spelen op maatschappelijke uitdagingen.

Marta studeerde af aan ETSAB-UPC (Barcelona, 1996), behaalde een master in Advanced Architectural Design aan Columbia University (New York, 1997) en promoveerde aan ETSAB-UPC (Barcelona, 2016). Haar proefschrift onderzoekt het potentieel van grootschalige Additive Manufacturing-technologieën om innovatie in ontwerp en bouw te stimuleren.

Ze heeft ruime ervaring in lesgeven aan architectuuropleidingen in de VS en Europa (UCLA Los Angeles, SCIArc Los Angeles, UPENN Philadelphia, MIT Boston, AA Londen, IAAC Barcelona en andere). Hier heeft ze verschillende master- en postdoctorale programma’s opgericht en geleid.

Bekijk de publicaties van Marta in de HvA Research Database
(opent in nieuw venster)